Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik

Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik 04/29/2011 20:02 #1

  • Larala
  • Online
  • Kapitan
  • I WANT TO BREAK FREE !
  • Posty: 653
  • Pukty: 71
Większość programów do ściągania z YT pogarsza ich jakość oraz/lub korzysta z rzadko używanych formatów, co wymaga od nas pobierania programów do ich odtwarzania. To poradnik, jak nagrać filmik z YT w jak najlepszej jakości, w formacie avi.

1.Ściągamy FRAPSA(oryginalnego oczywiście ).
2.Instalujemy.
3.Uruchamiamy i w zakładce Movies wybieramy ilość maxymalnej liczby nagrywanych FPS(tak to się nazywa?), bierzemy opcję z możliwością wpisania i wpisujemy 999999999999999 i i opcję Full-Size .
4.Wchodzimy na YT i oczywiście na stronę z filmikiem który chcemy nagrać do PC.
5.Zalecam nagrywanie na Full Screenie, z jak najlepszą jakością(czyli 1080p RULEZ).
6.Odczekujemy aż załaduje się do połowy, lub dla pewności aż załaduje się całość.
7.Klikamy Play(to na YT) i klawisz odpowiedzialny za nagrywanie i czekamy aż się nagra i klikamy klawisz nagrywania, aby je zakończyć.

UWAGA! Nie nagrywamy filmików z zakazem rozpowszechniania, poza YT(no chyba że nagrywacie tylko dla siebie ), z pozostałymi róbcie co chcejta .

PS Miło by było widziane przyklejenie(i nie zamykanie tematu, bo może ktoś mieć pytania) i może przeniesienie do odpowiedniego działu, bo nie mam pojęcia gdzie to umieścić. Jeśli administracja uzna to za piractwo można skasować temat.
Ostatnio zmieniany: 04/29/2011 20:04 przez Larala.

Odp: Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik 04/29/2011 20:19 #2

  • Grrrr
  • Offline
  • Zablokowany
  • SCIENCE VESSEL
  • Posty: 816
  • Pukty: 103
Wszystko ładnie pięknie, jednak sposób jaki opisałeś jest delikatnie mówiąc dziwny.

Już spieszę wyjaśnić.. Jeżeli chcę pobrać film z Youtube to wyjaśnij mi w jakim celu mam nagrywać to frapsem, później zapisać po raz kolejny w formacie AVI?

Mała rada... a nie prościej pobrać wtyczkę do np. Mozilli Płonący Lis o nazwie "Ant Video Downloader"???

Otwierasz stronę z filmem i "one klik" i film pobiera Ci się na dysk w jakości jakiej sobie życzysz?
W formacie "otwieralnym" przez wszystkie programy?
Tyle ode mnie...

Grrrr Out.

Odp: Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik 04/29/2011 22:57 #3

  • Gandi
  • Offline
  • Kapitan
  • "He Ram!"
  • Posty: 681
  • Pukty: 123
Pomysł Laral'y jest stary bo każdy wie, że tak można zrobić. W ten sposób najlepiej się nagrywa jeśli chcesz mieć nie cały film lecz urywek jakiś wybrany.

Co do Grrrr to jeśli chcesz mieć cały na dysku .

Do wyboru do koloru ;p.
Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.
— Mahatma Gandhi

Odp: Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik 04/30/2011 09:21 #4

  • DeTon
  • Offline
  • Global Mod
  • CONFIDENTIAL
  • Posty: 1235
  • Pukty: 34
Sądzę że Tofik by tu coś ciekawego tu powiedział. Ja twierdzę że ten pomysł jest bezsensu.
Jdownloader (dla przykładu) wydaje mi się że pobiera te filmiki bezpośrednio tak jak są umieszczone na serwerze YT, np. bo zawsze wyskakuje nam kilka filmików do wyboru (zazwyczaj tyle ile jest jest rozdzielczości do wyboru) a po pobraniu pliku nie następuje żadne jego konwertowanie, co oznacza, że przy pobieraniu przez Jdownloadera nie mamy żadnej straty jakościowej. Fraps niby nagrywa ładnie bez kompresji, ale plik wynikowy zawsze wymaga kompresji bo jest o niebo większy niż oryginalny plik na serwerze.
Bardzo często spotyka się w wyborze do pobrania filmu z YT w Jdownloader dwa formaty: flv i mp4, z czego ten drugi jest już dzisiaj właściwie standardem, więc nie rozumiem co to za problem. Do czego chcesz to konwertować? Do przestarzałego AVI w którym i tak nie wykorzystasz pełnego potencjału Xvida, lub postarzałego DivX albo wmv nieumyślnie w jakieś starej wersji? No chyba że 3gp na komórkę, to proszę bardzo, ale ogromna większość ostatnich telefonów obsługuje format mp4. Dla przykładu, moja tania Nokia odtwarza nawet sam dźwięk z filmiku mp4 żywcem wziętego z YT w full HD, podejrzewam że na nowszych telefonach mógłby się on odpalić w chociaż niższej dedykowanej przez YT rozdziałce. To może tyle w kwestii kompatybilności. Kolejna rzecz to uniwersalność sposobu z Frapsem, bo przecież zrobimy to przy każdym lecącym filmie w przeglądarce i nie tylko. Dobra, z tą różnicą że istnieje taki sprytny programik o nazwie Wmrecorder który przechwyca w technicznie podobny sposób do Jdownloadera każdy możliwy film wyświetlany w przeglądarce, który powiedzmy nie daje się okiełznać żadnym innym sposobem poza Frapsem, np. te z TVP, stron z filmami online (choć tu są wyjątki i Fraps jest jedynym sposobem, a czasami nawet trzeba bawić się z programikiem który nagra nam wszystko cokolwiek masz na pulpicie z wyłączeniem innych rzeczy na nim, czyli nagrywając tylko fragment pulpitu, a nie cały, gdy bierzesz film na pełny ekran, bo Twoja rozdzielczość pulpitu jest raczej znacznie większa od całego filmu, więc go niepotrzebnie rozciągasz. Wystarczy zostawić go tak jak jest wyświetlany z poziomu strony, i tylko powiększać z jej poziomu (opcjami HQ np. bo rzadko spotykamy na takich stronach konkretną rozdzielczość jak 720p czy 1080p, bo wtedy już wiemy jak dokładnie ustawić rozdzielczość pulpitu by ładnie nagrać swój filmik na dysk. Może niepotrzebnie zahaczyłem wszystko o nagrywanie poza YT, ale to mniej więcej tłumaczy problem.

Jak ktokolwiek przeczyta to w całości to proszę o "dziękuję" bo jestem ciekawy czy znajdzie się ktoś taki

dead for cheaters, glock18, gl, ls, marty

Odp: Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik 04/30/2011 10:03 #5

  • tofikowski
  • Offline
  • Pułkownik
  • Posty: 756
  • Pukty: 125
A tofik powie tak:

1. Pobieramy program o nazwie "YouTube Downloader HD" dostępny pod tym linkiem: http://www.youtubedownloaderhd.com/
2. Instalujemy, gdzie nam się podoba.
3. Uruchamiamy go.
4. W polu "Save to" widzimy lokalizacje, gdzie filmy mają się zapisywać. Jeśli chcemy ją zmienić, to klikamy "Browse" i podajmy lokalizacje.



5. W miejscu "Video URL" wklejamy link do filmu, którego mamy zamiar pobrać (z YT).



6. W liście widocznej na screen'ie poniżej, wybieramy jakość z jaką chcemy pobrać film. Im wyższa tym lepsza oczywiście. Jednak trzeba pamiętać, że 720p/1080p można wybrać tylko wtedy, gdy film ten można obejrzeć na YT w tej jakości.



7. Jeśli pobieramy film w: 240p, 360p, 480p - to zapisuje się on w formacie FLV. Jest na to rada. Przed rozpoczęciem pobierania wybieramy jedną poniższych opcji na screen'ie. W zależności jaki format pliku wideo chcemy.



8. Wszystkie pkt wykonaliśmy i możemy śmiało kliknąć "Download".

UWAGA! Jeśli w pewnym momencie program przestanie Wam pobierać filmy, to trzeba zrobić mu "UPDATE".

///DeTon: Update programu pobierającego tylko filmy YT? Przyklejam! To musi fajnie działać.
Ostatnio zmieniany: 04/30/2011 14:20 przez DeTon.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grrrr

Odp: Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik 04/30/2011 10:22 #6

  • Cod Maniac
  • Offline
  • Sierżant pierwszej klasy
  • Posty: 258
  • Pukty: 29
Sam robię tak jak Tofik i nie ma żadnych problemów









Żeby być PRO w Call of Duty potrzebne są 3 rzeczy: skill, fart i myszka Logitech g9. Ja posiadam je wszystkie.
Pomogłem? Naciśnij "dziękuję".

Odp: Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik 04/30/2011 10:41 #7

  • mariiox
  • Offline
  • Sierżant pierwszej klasy
  • Buty Z Batystuty
  • Posty: 303
  • Pukty: 51
A jakaś wtyczka do firefoxa z możliwością pobierania wszystkich filmów i automatyczną zmianą na format .avi jest?

Odp: Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik 04/30/2011 10:45 #8

  • tofikowski
  • Offline
  • Pułkownik
  • Posty: 756
  • Pukty: 125
Tak jest Video DownloadHelper: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ad...ideo-downloadhelper/

Po jego konfiguracji będzie możliwość konwersji filmów automatycznie, zaraz po pobraniu.

Listy formatów Ci nie podam, ale .avi na pewno jest...

PS. DeTon cały YouTube Downloader HD jest do pobierania tylko i wyłącznie z YT. A Update po to, bo na starszej wersji programu nie będzie pobierać. Dlaczego to nie wiem...
Ostatnio zmieniany: 04/30/2011 11:00 przez tofikowski.
Za tę wiadomość podziękował(a): mariiox

Odp: Jak nagrywać filmik z YT-Poradnik 05/17/2011 21:20 #9

A nie lepiej wejsc na strone www.keepvid.com ?
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Postman, J!g5aw, Irek, Modzian, Err0r
Wygenerowano w 0.44 sekundy

Na forum

Więcej postów »

Komentarze

Więcej postów »

Najwięcej podziękowań

Najwięcej Podziękowań
Martum 100
Grrrr 65
bioshock 56
J!g5aw 50
Deagle 48

Urodziny

Dziś urodziny obchodzi PROkurator Złóż mu życzenia!

Dziś urodziny obchodzi Szamar Złóż mu życzenia!

Jutro urodziny będzie obchodzić martut . Nie zapomnij o zyczeniach!

M@rt3n$ będzie obchodzić urodziny za 4 dni!

TrenejQ będzie obchodzić urodziny za 5 dni!