Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 100% zużycia procesora po włączeniu gry

100% zużycia procesora po włączeniu gry 1 tydzień, 4 dni temu #1

Witam wszystkich.

Mam pewien problem dotyczący zużycia procesora. Otóż po odpaleniu gry zużycie procesora wzrasta do 100%. W wymagających systemowo grach np. Call of Duty 4 czy Rig 'n' Roll nie idzie nawet poruszyć myszką w menu. Nie dzieje się tak ze wszystkimi grami. Głównie z tymi które do włączenia potrzebują płyty, np. Call of Duty 4. Taki stan utrzymuje się nawet po wyłączeniu gry. Sytuacja wraca do normy po restarcie systemu. Wcześniej nie miałem takich problemów. Rozpoczęły się one niedawno, po tym jak komputer wrócił z serwisu z nowym dyskiem i większą ilością RAM. Czytałem, że problem może tkwić w uszkodzonych sektorach dysku twardego. Przeskanowałem na szybko dysk programem HD Tune i nic nie wykryło. Zrobię jeszcze szczegółowy skan dla pewności. Jeżeli chodzi o wirusy itd. to też właśnie robię skan nowego dysku. Wykryło mi na razie 1 zagrożenie.

Mam system Windows XP Home z Service Packiem 3, Antywirusa ESET NOD32, procka AMD Athlon 3500+, 3GB RAM i nowy dysk 1TB który może być przyczyną tego problemu. Mogę podać (a nawet na pewno będę musiał) bardziej szczegółowe dane systemu oraz wstawić logi i podać wyniki skanów jeśli to będzie potrzebne.

Z góry dziękuję za każdą próbę pomocy.

EDIT: Teraz nawet przed odpaleniem gry zużycie skacze mi do 100%. Nie wiem co się dzieje ale przydałaby się pomoc.
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień, 4 dni temu przez Fresh Cooked Nade.

Re: 100% zużycia procesora po włączeniu gry 1 tydzień, 4 dni temu #2

  • sknich
  • Offline
  • Sierżant pierwszej klasy
  • Posty: 273
  • Punkty: 25
Myślę, że to wina Antywira, NOD przy starcie skanuje wszystkie pliki i dlatego obciąża Ci procesor a to moze trwac ładnych kilka minut, odznacz te opcję w programie i powinno się uspokoić. Odpal także menadżer zadań i zobacz jakie jeszcze inne procesy obciążają system.
Gigabyte GA-970A-UD3,Athlon II X4 Quad 640+SilentiumPC Spartan,8 GB Good Ram 1333,Gigabyte Radeon 6850 OC2 1GB,Seagate Barracuda 500GB i 160GB, Seagate Free Agent 1TB, Asus Xonar DG, OCZ ModX Stream 500W
Za tę wiadomość podziękował(a): Fresh Cooked Nade

Odp: Re: 100% zużycia procesora po włączeniu gry 1 tydzień, 4 dni temu #3

  • Jarno
  • Offline
  • Newsman
  • Posty: 224
Ja miałem takie problemy po kręceniu procka i pamięci ram. Kręciłeś swój proc?
Możliwe też, że te nowe kości RAM źle działają na twoim FSB. Podaj jakie pamięci miałeś i jakie wsadziłeś.

Re: 100% zużycia procesora po włączeniu gry 1 tydzień, 1 dzień temu #4

Hmmm... Wyłączyłem antywira i jakoś CoD4 działał normalnie. Puki co tylko na tej grze sprawdzałem czy to coś daje i pomogło. Być może coś daje też włączenie trybu gier ale tego nie jestem pewien. Na razie jest dobrze ale gdyby problem się powtórzył lub okazałoby się że to nie wina antywira a np. dysku to odezwę się.

Re: 100% zużycia procesora po włączeniu gry 3 dni, 8 godzin temu #5

Okazuje się że samo wyłączenie NODa nie pomaga w 100%. Wina leży po stronie antywira - to na pewno. Po włączeniu gry zużycie procesora skacze do 100% i utrzymuje się w tym stanie aż do restartu systemu. Proces powiązany z antywirem o nazwie "egui.exe" zamula cały system. W menadżerze zadań wartość CPU dla egui.exe wynosi 99. To dziwne gdyż ten proces jak się orientuję odpowiedzialny jest za skanowanie plików czego NOD nie powinien robić kiedy cała ochrona jest wyłączona. Jest jakiś sposób na uporanie się z tym problemem bez usuwania całego NODa z dysku? Mam wykupioną licencje na jeszcze ponad pół roku. Mogę spróbować kilku najprostszych metod ale wątpię czy coś zdziałam.

Sry za double posta ale wolałem odświeżyć temat gdyż szybko potrzebuję pomocy.

Re: 100% zużycia procesora po włączeniu gry 3 dni, 8 godzin temu #6

  • Martum
  • Offline
  • Generał
  • Jestem ALFA I ROMEA
  • Posty: 2491
  • Punkty: 258
Musisz uderzyć na forum gdzie bawią sie w takie rzeczy. Tam dadzą Ci programy do zrobienia logów typu OTL i rozszyfrują dlaczego ten proces tyle żre
CPU: IB 3550
GPU: GIGABYTE GTX 660 TI OC 2GB WINDFORCE
RAM: KINGSTONE 8 GB DDR3 1600 MHz 1.5V
DVD: SAMSUNG SH-223L
HDD: WD BLACK 640 GB
PSU: OCZ MXS 600W
MOBO: MSI Z77A-G43
CASE: CM ELITE 333
RESZTA: BENQ BL2400PT / MICROLAB Solo 6c / WIN 7 HP 64 BIT
Ostatnio zmieniany: 3 dni, 8 godzin temu przez Martum.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.50 sekundy

Komentarze

Więcej postów »

Urodziny

Dziś urodziny obchodzi blaseandladygaga Złóż mu życzenia!

Jutro urodziny będzie obchodzić 0_Pitu_Pitu_! . Nie zapomnij o zyczeniach!

Jutro urodziny będzie obchodzić Marcin Mariusz Doliński . Nie zapomnij o zyczeniach!

Ninja Pr0 będzie obchodzić urodziny za 2 dni!

Xenny będzie obchodzić urodziny za 2 dni!

xPrzemo17PLx będzie obchodzić urodziny za 2 dni!

kowalson111 będzie obchodzić urodziny za 4 dni!

LP.K.kubalo15pl będzie obchodzić urodziny za 5 dni!