ModernWar.pl - serwis maniaków Call Of Duty

Back Home
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare

Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare 3 tyg., 2 dni temu #1

  • elkey
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 1
Zakupiłem wczoraj klucz do MW2. Ściągnąłem wersję multiplayer i single, po paru problemach z logowaniem się do Steama odpaliłem. Wszystko ok do momentu wyszukiwania gry w opcjach multi. Niby wszystko ok bo pokazuje mi jakąś mapę, szuka graczy i nic... czekam tak parę minut i nic się nie dzieje. Black Ops na tym samym koncie działa.

Ktoś ma pomysł co to może być?

Odp: Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare 3 tyg., 2 dni temu #2

  • makavel
  • Offline
  • Sierżant
  • PRO Hm To TaKiE BaNaLnE
  • Posty: 219
  • Pukty: 36
Zobacz ilu jest graczy online w rybie w którym grasz. Jeśli jest mało graczy to takie szukanie może trwać kilka a nawet kilkanaście minut. Najlepiej podpiąć się do znajomego i spróbować razem zagrać. Dodatkowo zobacz jaki masz NAT. Jeśli NAT masz ograniczony to też ma to wpływ na wyszukiwanie gry.

Odp: Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare 3 tyg., 2 dni temu #3

  • Irek
  • Offline
  • Generał dywizji
  • Posty: 1385
  • Pukty: 173
Po prostu mało ludzi w to gra.
Znalezienie serwera z pełną obsadą graniczy z cudem.
Trzeba było zainwestować w MW3 - no chyba ,że już masz...
"Jeszcze cię załatwię".... -Udało Ci się ,gratuluję !
Trwało to kilka miesięcy ,ale Twoja praca nie poszła na marne....

Odp: Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare 3 tyg., 2 dni temu #4

  • Mantrax
  • Offline
  • Sierżant pierwszej klasy
  • We stand alone together
  • Posty: 295
  • Pukty: 13
A może firewall coś blokuje. A to, ze BO działa może oznaczać, że jest wpisany w wyjątki zapory.

Odp: Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare 3 tyg., 2 dni temu #5

  • makavel
  • Offline
  • Sierżant
  • PRO Hm To TaKiE BaNaLnE
  • Posty: 219
  • Pukty: 36
Wchodząc na BO nie ma znaczenia czy zapora blokuje czy nie. Serwer ma zewnętrzne IP dostępne dla każdego. Ważne by gra się uruchomiła. W MW2 problem polega na tym że nie ma dedyków. To gracze są hostami więc jeśli NAT jest ograniczony to gracz z takim NAT nigdy nie będzie hostem dodatkowo gracz który chce się połączyć do IW i też ma NAT ograniczony nie znajdzie graczy którzy hostują grę. Jeśli w mw2 gra mało ludzi z tego np. połowa ma NAT ograniczony to brakuje hostów do gry. Dla tego tak długo się czeka. Dodatkowo jeśli trafimy na hosta który ma NAT otwarty ale jest np 500km od nas bo jest jedynym hostem w okolicy to na 99% możemy zapomnieć o płynnej grze.
Niestety IW to najgorsze rozwiązanie dla graczy a najlepsze dla Acti i IW. To rozwiązanie jest po to by gracze zmieniali gry po tym jak wyjdzie nowsza wersja. Większość graczy MW2 przeniosła się na MW3 co uniemożliwia innym grę w MW2 gracze którzy zostali w MW2 mają duże problemy z grą i się zniechęcają. Wtedy kupują MW3 i rynek się kreci dalej.

Zobacz jak wygląda sytuacja w BO gdzie zostali stali gracze. Serwery nadal się kręcą i gracze nie myślą o MW3 co przynosi straty Acti. Mało tego jest co raz więcej graczy w BO

Zapytasz dlaczego Acti ma straty w porównaniu do MW3. Koszt serwera BO jest 2x tańszy niż gry (nie mówię o PL rynku gdzie można kupić kod.) Do tego Acti dzieli się zyskami z GS za udostępnienie serwerów.

W MW3 wygląda to inaczej. Acti ma IW za które nie płaci bo to ich autorski sposób na rozgrywkę. Dodatkowo reklama sprawia że gracze kupują grę a to czysty zysk dla nich. Hostingi nie dzielą się zyskami za udostępnianie dedyków. Też kupują pliki serwerowe i sami stawiają serwery tak jak my na PC. Tak więc Acti nie zarabia kokosów na dedykach

Mam nadzieję że Treyarch tworząc BO 2 będzie naciskało Acti by nadal były dedyki i by gra była tak otwarta jak BO
Ostatnio zmieniany: 3 tyg., 2 dni temu przez makavel.

Odp: Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare 3 tyg., 2 dni temu #6

  • Modzian
  • Offline
  • Moderator
  • Majster
  • Posty: 398
  • Pukty: 25
A więc co proponuje zrobić w takim przypadku. Po dokładnym przeszukaniu internetu znalazłem rozwiązanie. Mój znajomy [NoOn] miał dokładnie to samo i udało sie rozwiązać ten problem.

Więc:

*Start -> *Panel Sterowania -> *Połączenia internetowe [sieć i internet] -> *Centrum sieci i udostępniania -> *Zmien ustawienia karty siecowej -> *PPM na karte sieciową -> *Właściwości -> *Udostępnianie -> *Odhaczamy obie opcje [kwadraty mają być puste] -> *OK

Miłego grania ;]
If you abide the statute I will let you alone. Do we have a deal?

Onkyo TX-SR 304 -|- Behringer DJX 750 -|- Aiwa NSX-999Mk II -|- Monacor SP-38/300NEO -|- Fostex T-40RP

They see me rollin' they hatin'...

Pomóż mi i sam zgarnij bonus! Zarejestruj sie z tego linku, zyskaj bonus, pomóż mi i zagraj z modzianem w Lola!
signup.leagueoflegends.com/?ref=4f07056dc2a9c433528473
Troche o dźwięku

Odp: Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare 1 tydzień, 6 dni temu #7

  • Brick
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 2
Mam ten sam problem w multi,
Gra oryginalna, steam wszystko zaktualizował, uruchamiam multi->graj->dowolna rozgrywka i pojawia się 8 napisów "wyszukiwanie ..." i tyle.
Po lewej jest napisane: "NAT otwarty"
Na dole: "graczy on-line: 9298"
Raz mi się udało do jakiegoś TDM dołączyć ale to tylko raz.

Skoro (jak piszecie) mało ludzi w to gra to dlaczego jest napisane ponad 9 tys graczy on-line? Jakaś ściema?

Oprócz tego w menu mam opcję "pobierz dodatek" z zieloną, otwartą kłódką. Ale nic się nie dzieje po kliknięciu. Co to jest?

Odp: Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare 1 tydzień, 5 dni temu #8

  • Kamo
  • Offline
  • Specjalista
  • Posty: 45
Brick : Ta kłódka to są dodatkowe mapy do ściągnięcia (Płatne),ludzi gra spora ale zawsze jak ja pierwszy raz po odpaleniu gry chce dołączyć to gra skanuję pingi od 50 do 170 i wtedy dopiero mnie pakuje do lobby więc parę minut czekać to nic nadzwyczajnego . Cierpliwości ludzie !
Ta chwila kiedy go widzisz , kiedy patrzysz prosto na niego , kiedy on odwraca wzrok w twoim kierunku i jedyne co widzi to płomień wychodzącą z lufy i niebo ! Jedna krew , jeden cel , jeden strzał ! Oto treść życia żołnierza !

Odp: Problem z multiplayer na Steam COD Modern Warfare 1 tydzień, 4 dni temu #9

  • Brick
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 2
Dzięki za odpowiedź. Faktycznie trzeba dłużej poczekać zanim się coś załaduje. Wczoraj mi się udało pograć ale po ok 10 minutach czekania.

Mam jeszcze kilka pytań, może ktoś znajdzie chwilę żeby odpowiedzieć:
- w jaki sposób ten program mnie przydziela do gry? Czy po prostu bierze pierwszą lepszą z najlepszym pingiem?
- Czy ja mogę sam wybrać serwer?
- Czy da się jakoś ustawić w tej grze żeby przydzielał mnie do gier ze słabszymi graczami? Niestety na serwerach jest wielu maniaków, którzy mają chyba tysiące godzin multi na koncie, więc gra jest dość ciężka.
- Kto i jak wybiera która mapa będzie grana? Jak się głosuje za odrzuceniem?
- Jeżeli dobrze mi się grało na serwerze X to w jaki sposób mogę tam wrócić dzisiaj?

Wybaczcie te laickie pytania, ale dawno temu grałem sobie w Quake3 na sieci i bylo super. Wyświetlała się lista serwerów, widać było jaka mapa leci, kto gra, jaki ping itd. Można bylo sobie wybrać co się chce, mapa się zmienialo kiedy się znudziła no i ci sami ludzie wchodzili na konkretne serwery.
W tym MW2 czuję się jak w jakiejś loterii. Za każdym razem trafiam na inny serwer, innych graczy, inna mapę.

I ostatnia sprawa: chciałem kupić Black Ops. Brat mówi że jak kupił to zaraz po uruchomieniu gra zaczęła mu ściągac "patch" który mial 8GB. Po prostu całą grę musiał pobrać. Nie ma sensu kupowac box'a, pomyslałem żeby kupić na Steam. Ale patrzę - cena 60 Euro. O co chodzi? Na allegro są po 59 zł a tu, przy obecnym kursie to prawie 270 zł.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Postman, J!g5aw, Modzian, Err0r
Wygenerowano w 0.51 sekundy

© 2012 ModernWar.pl - serwis maniaków Call Of Duty
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!