Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: KONTO STEAM - Porady i przestrogi

KONTO STEAM - Porady i przestrogi 2 lata, 8 mies. temu #1

  • qwercik
  • Offline
  • Zablokowany
  • Advocatus diaboli
  • Posty: 1671
  • Punkty: 46
PORADNIK STEAM

ZANIM ZAŁOŻYSZ TEMAT, PRZECZYTAJ, MOŻE ROZWIĄZANIE ZNAJDUJE SIĘ AKURAT W TYM TEMACIE?

WARTO RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ DLA SAMEJ WIEDZY



UWAGA! INFORMACJA Z PIERWSZEJ RĘKI!!!

NIE DA SIĘ USUNĄĆ (WYREJESROWAĆ, WYRZUCIĆ) GRY (CZYLI CD - KEYA)

NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIE MA TAKIEJ OPCJI! NIE SPRZEDACIE MW2 LUB BO Z JEDNEGO KONTA!

NIE MA TAKIEJ OPCJI!!!

SKOŃCZCIE Z TAKIMI PYTANIAMI!!!



Spis treści:
1. Podstawowe zasady - co robić, by nie ukradli konta.
1a. STEAM GUARD - co to jest i jak to włączyć.
2. Co robić, gdy ukradną konto.
3. Co robić, jak STEAM wariuje.
4. Ogólne pytania i odpowiedzi.

1. PODSTAWOWE ZASADY:
NIE PODAWAJCIE NIKOMU SWOJEGO LOGINU I HASŁA! - Valve, ani Steam Support NIGDY nie prosi Was o podanie loginu i hasła do konta steam. Macie to nawet napisane w okienku chata. Czasem się zdarza, że ktoś na friendach do Was piszę o nicku "VALVE coś tam coś tam" i pisze o podaniu loginu i hasła w celu weryfikacji konta. TO FAKE! NIE PODAWAJCIE NIGDY I NIKOMU!


[indent]• Uważajcie gdzie wchodzicie i co ściągacie. Jest wiele stron, które "imitują" strony stimowskie, dając możliwość logowania się.
www.steampowered.com
www.steamcommunity.com
To dwie OFICJALNE strony Valve i Steama. Nie ma żadnych aliasów, odnośników, prowadzących do stron STEAM.
Czasem może się zdarzyć, że ściągniecie KeyLoggera, więc ryzyko straty konta jest większe, ale wystarczy mieć dobrego Antyvira Oficjalne konta STEAM mają również domenę TYLKO i WYŁĄCZNIE .com. Żadna inna. Również, strony VALVE są zabezpieczone protokołem https:




• Strona która wyłudzała konta (obecnie zamknięta): steam-tournamentsgame.tk/
Moi znajomi dostawali od znajomych takie linki, na darmowe gry na STEAM. Pokusili się i kilku straciło konta. Doświadczeni gracze. Powiecie - idioci. A Wy wchodzicie w linki które dostaliście od firendów? Zapewne tak. Złodzieje stali się coraz bardziej bezczelni.


By dostać admina na serwerze, NIE TRZEBA podawać loginu ani hasła do konta STEAM. Częste wyłudzanie u młodych graczy w CSie. Obiecanka adma na serwie "tylko podaj login i hasło" bym Cię wprowadził. Do admina wystarczy STEAM ID.


1a. STEAM GUARD - informacje:

STEAM GUARD to nowa funkcja, która zabezpiecza nasze konto STEAM przed logowaniem się z innego komputera (innej przeglądarki) na której dokonaliśmy autoryzacji. W skrócie, dokonujemy autoryzacji na komputerze A, a z komputera B i C już się zalogować nie możemy, dopóki nie podamy hasła autoryzacyjnego. UWAGA! Wcześniej musisz zweryfikować adres EMAIL! Robisz to wchodząc w OPCJE i WERYFIKUJ ADRES EMAIL!


Jak włączyć? Klikamy PPM na ikonce STEAMa w trayu i wybieramy OPCJE [obrazek - 1]. Następnie naciskamy przycisk BEZPIECZEŃSTWO KONTA [2]. Następnie zaznaczamy tak jak na obrazku [3] i klikamy dalej, warto przeczytać informację, zawartą w oknie. Potem klikamy na ZAKOŃCZ. Po zakończeniu procesu blokowania komputerów, pojawi się nam znaczek taki jak na obrazku numer [2], oznaczający ochronę STEAM GUARD.



Logowanie z innego komputera \ przeglądarki. Co robić? Normalnie próbujemy się zalogować. PO zalogowaniu, wita nas obrazek i informacja, że nie możemy się zalogować i potrzebujemy kodu autoryzacyjnego. Logujemy się na nasze konto pocztowe i czekamy na maila od Valve. Następnie przepisujemy wytłuszczony kod i się normalnie logujemy. Od teraz komputer \ przeglądarka są już zweryfikowane.



Treść maila:
Dear (wasz login na konto),

We've received a request to access your Steam account from a new computer
or web browser.

To complete this process, enter the following special access code into the
authorization dialog before trying to log in again:

ABCD - [i]cztery litery, bądź cyfry, które trzeba przepisać[/i]

If you did not attempt this action, please change your password immediately.

Thanks for helping us maintain the security of your account.

The Steam Support Team
http://www.steampowered.com

This notification has been sent to the email address associated with your Steam account.
For information on Valve's privacy policy, visit http://www.valvesoftware.com/privacy.htm.
This email message was auto-generated. Please do not respond.



2. CO ZROBIĆ GDY STRACĘ KONTO:
Jest wyjście.
A. Musisz zrobić skan swojego cd-key`a który będzie Ci później potrzebny.

B. Zarejestruj się na tej stronie:
https://support.steampowered.com/newticket.php

C. Gdy to zrobisz powinno pojawić się okno z ASK A QUESTION.

D. Jeżeli się tak nie stanie to podczas, gdy będziesz zalogowany wejdź jeszcze raz w pierwszy link. Pokazało się? Jeżeli tak to dobrze!

E. Następnie po kolei musisz wypełniać wolne pola.
Subject-> stolen account
Category-> wybierz „account questions”

F. Pojawi sie kolejne okno w ktorym musisz wybrac “hijacked or stolen account”

G. Kolejnym krokiem jest wpisanie swojego Steam Account Name (czyli nazwy steama jaka wybralismy przy rejestracji) oraz Cd-key.

H. Nastepnie nalezy napisac informacje o Twoim koncie w polu „Your Question”
Jest to przykladowy tekst:
Hello. Somebody Has stolen my account, can you help me?
Login: (wpisujesz login steam)
Password (before stolen):  domyslne haslo przed kradzieza
Answer to question: domyslna odpowiedz do pytania. Jednak jezeli nie pamietasz odpowiedzi nie musisz pisac.
Cd-Key: Domyslny Cd-key.

Dobrze bedzie jak dasz jeszcze screena swojego cd-keya. Jest to element dzieki ktoremu nasze podanie staje sie bardziej wiarygodne.

I. Nastepnie wciskamy „Submit Question” . W dalszych czesciach tylko zatwierdzamy.

J. Niżej obrazek pokazujący jak mniej więcej powinno być to wypełnione:


Mail od Valle powinien przyjsc w ciagu 2-4 dni roboczych. UWAGA! Może to trwać NAWET 2 tygodnie!.Mail, może być również w folderze spam.

Poradnik zaczerpnięty od Trabanta i lekko zmodyfikowany przeze mnie.

3. KONTO SIĘ PIERDZIELI:
Czyli co robić, jak nam odbija konto STEAM, chociaż wcześniej było dobrze.
A. Sprawdź integralność plików gry. Wejdź: PPM na ikonce STEAM w TRAYu -> BIBLIOTEKA -> PPM na iknce Modern Warfare 2 Multiplayer -> WŁAŚCIWOŚCI -> zakładka PLIKI LOKALNE -> SPRAWDŹ SPÓJNOŚĆ PLIKÓW GRY

B. Wyłącz STEAM i usuń plik clientregistry.blob, włącz STEAM i powinien się zaktualizować.

C. Reinstall GRY.

D. Reinstall STEAM - odinstalować i zainstalować najnowszą wersję z oficjalnej strony.

E. Instalacja STEAM na innej partycji.

F. Odinstalowanie STEAM i usunięcie wszystkiego co związane z programem z rejestru.

Dopiero jak to zrobisz, pisz temat o problemach ze STEAMem.

4. UWAGI NA KONIEC:
• STEAM ma czasem konserwację serwerów, jako iż serwery są różne, Ty albo Twój kolega, albo oboje możecie mieć komunikat "ŁĄCZENIE Z IWNET..." i tak bez końca. CO ROBIĆ? Poczekać jeden, dwa dni, a także przeczytać TEN TEMAT.

• ZABLOKOWALI MI KONTO - komunikat tego typu pojawia się po próbie zalogowania. CO ROBIĆ? Napisać do STEAM SUPPORTU i wyjaśnić całą sprawę. Jest szansa na odblokowanie.

• Nie mogę włączyć trybu społeczności podczas gry. CO ROBIĆ? Poczekać, często ta nakładka działa z opóźnieniem, lub zrestartować grę.

• Nie znam swojego STEAM ID, a potrzebuję do grania w lidze. CO ROBIĆ? Wejdź TUTAJ i postępuj zgodnie z instrukcjami.

• Formatowanie dysku - co z moimi danymi? CO ROBIĆ? Nic. Gry oznaczone w bibliotece tym symbolem:
(chmurka - STEAM CLOUD) automatycznie wysyłają dane na serwer STEAM. Czyli po każdym, wyłączeniu gry. mamy w trayu symbol aktualizacji i napis SYNCHRONIZACJA - wtedy dane są wysyłane na serwer. Po formacie trzeba zsynchronizować dane na kompie i serwerze i grać.

WAŻNE! Chcę sprzedać jedną z gier na STEAM (wyrejestrować usunąć wypisać CD-KEY) CO ROBIĆ? Nie da się. Nie ma na tą chwilę możliwości wypisania klucza, bez problemu klucza gry z konta.



Mam nadzieję, że pomogłem, lub choć troszkę przybliżyłem Wam sprawę kont STEAM.

Wnioski, błędy, propozycje dodania, piszcie pod tematem. Nie piszcie za to "Fajny temat", "Przyda się", bo ja to wiem. To również nie jest topic do rozwiązywania Twoich problemów! Temat pozostaje otwarty dla ww powodów, nie do rozwiązywania Twoich problemów, od tego jest forum główne.

Poradnik napisany PRZEZE MNIE, znaczy qwercika. Chcesz, gdzieś zamieścić? Poinformuj mnie na PW. Warunki? Mój nick pod poradnikiem i aktywny link do strony modernwar.pl.

Pozdrawiam.

Podziękowania za pomoc dla:
Quaiish
Ostatnio zmieniany: 1 rok, 5 mies. temu przez qwercik.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Deagle, tux101, .nAIR

KONTO STEAM - Porady i przestrogi 2 lata, 8 mies. temu #2

  • Postman
  • Offline
  • Administrator
  • Władca Marionetek
  • Posty: 1753
  • Punkty: 62
dobry temat, przyklejam !

Paweł.
Temat został zablokowany.

KONTO STEAM - Porady i przestrogi 2 lata, 3 mies. temu #3

  • qwercik
  • Offline
  • Zablokowany
  • Advocatus diaboli
  • Posty: 1671
  • Punkty: 46
Poradnik lekko zmodyfikowany tekstowo, dodane co nieco. Zmieniony układ tekstu. Ogólnie lepiej i przejrzyściej.

Temat pozostaje otwarty dla tego:
qwercik napisał:
Wnioski, błędy, propozycje dodania, piszcie pod tematem. Nie piszcie za to "Fajny temat", "Przyda się", bo ja to wiem. To również nie jest topic do rozwiązywania Twoich problemów! Temat pozostaje otwarty dla ww powodów, nie do rozwiązywania Twoich problemów, od tego jest forum główne.
Temat został zablokowany.

KONTO STEAM - Porady i przestrogi 2 lata, 2 mies. temu #4

  • Quaiish
  • Offline
  • Specjalista
  • Dzisiaj newbie, jutro Pro
  • Posty: 53
  • Punkty: 1
Chciałbym dodać jedną (no może dwie) rzeczy, do tego tekstu, napisanego przez Qwercika, a dokładniej tego
"qwercik napisał:
• Uważajcie gdzie wchodzicie i co ściągacie. Jest wiele stron, które "imitują" strony stimowskie, dając możliwość logowania się.
www.steampowered.com
www.steamcommunity.com


Jeżeli dany użytkownik, napiszę nam stronę imitująca, prawdziwą, należy patrzeć na domene. Prawdziwa strona steam, ma zawszę końcówkę .com . Ja osobiście spotkałem się z tym, że użytkownik (małoletni hacker), podał mi stronę z końcówką .eu . Nazwa była taka jak prawdziwa nazwa strony Steam, lecz końcówka inna.

Jeżeli już wejdziemy na stronę "nieprawdziwą", to przy logowaniu należy patrzeć na adres linku. Strony VALVE, są zabezpieczone protokołem "https", żadna strona imitująca stronę VALVE, nie będzie miała tej końcówki.

Jeżeli ktoś nie wie o czym mówie, to wygląda to tak



Mam nadzieje że te informacje, które napisałem komuś się przydadzą.
Pozdrawiam,
Patryk.

PS. Na stronie steampowered.com, nie ma tego protokołu, gdyż nie możemy tam wpisać żadnych danych.
GT 540m 2GB / i5 2410m 2,3-2,9ghz / 1366x768 / 6gb ramu / 500gb dysk / Logitech FTW
I 3> Intervention
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): irekswirek1978

KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 10 mies. temu #5

  • qwercik
  • Offline
  • Zablokowany
  • Advocatus diaboli
  • Posty: 1671
  • Punkty: 46
DUUUUŻY UPDEJT NA SZCZYCIE STRONY!
CZYTAĆ I NIE ZAWRACAĆ GITARY!!!
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 7 mies. temu #6

  • qwercik
  • Offline
  • Zablokowany
  • Advocatus diaboli
  • Posty: 1671
  • Punkty: 46
Updejt o STEAM GUARDZIE.
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 5 mies. temu #7

  • Misq675
  • Offline
  • Sierżant
  • Posty: 155
A jak pisze w Opcjach Chroniony przez steam guard to nie trzeba nic grzebać ? a co jak sys padnie jak się potem lognąć jeżeli ma się steam guard włączonego ?
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 5 mies. temu #8

  • tux101
  • Offline
  • Sierżant
  • Posty: 180
  • Punkty: 117
Wspaniała robota! Teraz lepiej wiem, jak działa Steam Guard.

EDIT: Żeby jeszcze lepiej zabezpieczyć konto, dobrze jest zrobić trudne hasło (ja swojego nie znam na pamięć ). Do tworzenia haseł polecam RVL Password Generator. Programik b. prosty i pomocny.
Ostatnio zmieniany: 1 rok, 5 mies. temu przez tux101.
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 5 mies. temu #9

  • Rick
  • Online
  • Kapitan
  • For Mother Russia
  • Posty: 719
  • Punkty: 43
• ZABLOKOWALI MI KONTO - komunikat tego typu pojawia się po próbie zalogowania. CO ROBIĆ? Założyć nowe konto. Ewentualnie napisać do STEAM SUPPORTU, ale to na niewiele się zda.

No to dziwne, mnie zablokowano konto i e-mail do Steam Supportu się bardzo przydał, w 2 dni otrzymałem konto z powrotem.

POMOGŁEM? KLIKNIJ
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 5 mies. temu #10

  • qwercik
  • Offline
  • Zablokowany
  • Advocatus diaboli
  • Posty: 1671
  • Punkty: 46
Poprawione ;> Kiedyś tak łatwo nie było, jak blok to blok ;>
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 5 mies. temu #11

  • Darn47
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 2
Witam!
Mam problem z Steam guard.
Po zainstalowaniu nowego Windowsa zainstalowałem Steama i przy logowaniu wyskoczyło mi okienko Steam guard no i to co trza było zrobi to zrobiłem i się zalogowałem. Lecz następnego dnia gdy chciałem sobie pograć to przy logowaniu znowu wyskoczyło mi okienko Steam guard ale tym razem nie dostałem żadnego klucza na e-maila. z otwartym okienkiem czekałem z 3-4h i niestety nie dostałem żadnego e-maila. w pomocy technicznej znalazłem temat "Why am I being asked to authenticate a new computer every time I log in on the same computer?" w ktorym jest napisane
"If the issue persists, exit Steam, rename your ClientRegistry.blob, and restart Steam. The ClientRegistry.blob can be found in your Steam installation directory. C:\Program Files\Steam by default."
No ale niestety nie potrafię tego zrobić
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 5 mies. temu #12

  • qwercik
  • Offline
  • Zablokowany
  • Advocatus diaboli
  • Posty: 1671
  • Punkty: 46
Ja byłbym wdzięczny za przeczytanie topicu, szczególnie końcówki, a dokładniej to, co jest napisane wytłuszczonym drukiem.

Apropo, masz dokładnie opisane, co robić, jak nie potrafisz tego zrobić, to przyda się, zamiast grać w CoDa, powrót do szkoły i ogarnięcie czytania ze zrozumieniem.
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 5 mies. temu #13

  • Darn47
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 2
sorki:( Nie przeczytałem do końca. Możecie usunąć te posty.
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 5 mies. temu #14

Dzieńdoberek! Jak widze na chwile spuścić z oczu i już 1000 postów przewagi ;] Jak rozumiem nie da się usunąć gry ze steama biblioteki? To jak wyjaśnicie pewien dziwny fenomen, gram gram gram, usuwam grę Dodaj usuń programy, po jakimś czasie mam ochotę sobie zagrać, wsadzam płytkę a tu co? Klucz został użyty. Okej, mój błąd (to był błąd? ;]) Wchodzę w bibliotekę gier steama, patrzę, a tam ni widu ni słychu mw2, po prostu wyparowało. Nie ma w historii grania, nie ma nigdzie. Tak więc, znajdzie się ktoś mądry co rozwiąże ten problem?
Temat został zablokowany.

Odp: KONTO STEAM - Porady i przestrogi 1 rok, 5 mies. temu #15

  • qwercik
  • Offline
  • Zablokowany
  • Advocatus diaboli
  • Posty: 1671
  • Punkty: 46
Ślij info do steamsupportu.
Temat został zablokowany.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.90 sekundy

Na forum

Więcej postów »

Komentarze

Więcej postów »

Urodziny

Dziś urodziny obchodzi kowalson111 Złóż mu życzenia!

Jutro urodziny będzie obchodzić LP.K.kubalo15pl . Nie zapomnij o zyczeniach!

Jutro urodziny będzie obchodzić Miechu115 . Nie zapomnij o zyczeniach!

Jutro urodziny będzie obchodzić Sandman . Nie zapomnij o zyczeniach!

Jutro urodziny będzie obchodzić Stachurka . Nie zapomnij o zyczeniach!

Sh4DoWski będzie obchodzić urodziny za 2 dni!

naruto1445 będzie obchodzić urodziny za 2 dni!

sebcuh1997 będzie obchodzić urodziny za 2 dni!