Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry

Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 18/03/2011 19:21 #1

  • Jankess.
  • Offline
  • Kapral
  • Jeśli piszesz, pisz to z głową...
  • Posty: 87
Temat zakładam bo chcę wyjaśnić pewną sprawę:



otóż w tym filmię "No Russian" jest w 2.27 pewna wypowiedz Makarova, napisze po Polsku nie wiem czy się to tak pisze ale "Zsnami Boch" Co w wolnym tłumaczeniu Po rosyjsku znaczy "Z nami Bóg" a tu moje pytanie, Czy producenci nie zauważyli błędu który popełnili, czy zrobili to specjalnie.


Moja bulwersacja tkwi w tym iż Makarov jest "przestępcą, mordercą, nie związanym z żadnym krajem, w nic nie wierzącym prócz w samego człowieka" Tak opisywał go "Soap" MacTravish.

Więc czemu ta postać zaprzecza temu za kogo się podaje ? i tu się zastanawiam czy zrobili to specjalnie czy nie umyślnie, ale raczej to drugie.

Jeśli pamiętam w samej misji, też tak było.
Życie jest jak papier toaletowy, podcierasz sobie nim ciągle du**, a tu patrzysz i już go nie masz...

Jeśli pomogłem bądź tak miły i wciśnij DZIĘKUJE!

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 18/03/2011 19:38 #2

  • qwercik
  • Offline
  • Moderator
  • Advocatus diaboli
  • Posty: 1419
  • Punkty: 30
Patrz. Żołnierze III Rzeszy również w nic nie wierzyli, a mieli na klamrach "Gott mit uns".

A skoro Soap go tak opisywał, to nie jest powiedziane, że znał prawdę. Może Makarov był wierzący.

I to nie jest absolutnie żaden powód do jakiejkolwiek bulwersacji. W grach zdarzają się bardziej rażące błędy.
MASZ FAJNE AKCJE Z CoD BLACK OPS? ODEZWIJ SIĘ NA PW PODAJĄC SWÓJ LOGIN STEAM!

MOJE FILMY Z BLACK OPSA! ŻYCZĘ MIŁEGO SEANSU!


Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 18/03/2011 19:43 #3

  • Gandi
  • Offline
  • Porucznik
  • Bez PituPitu...
  • Posty: 375
  • Punkty: 100
Większość "przestępców" robi to wszystko z pobudek religijnych. Nawet przestępcy wierzą w Boga i każdy myśli, że robi to wszystko właśnie w jego imieniu. Wątpię aby twórcy popełnili błąd w dubingu czy jak to się tam nazywa...










"I am the shadow and the smoke in your eyes
I am the ghost that hides in the night..."

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 18/03/2011 20:01 #4

  • Eminem2345
  • Offline
  • Specjalista
  • Kamil
  • Posty: 66
  • Punkty: 32
On mówi "Jest z nami bóg" masz rację (z rosyjskiego : С нами Бог!) translate.google.pl/#pl|ru|jest%20z%20nami%20bóg i kliknijcie odsłuchaj.Na X360 jest napisane "Przygotować się" czyżby błąd w tłumaczeniu?
Ostatnio zmieniany: 18/03/2011 20:01 przez Eminem2345.

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 18/03/2011 20:23 #5

  • Jankess.
  • Offline
  • Kapral
  • Jeśli piszesz, pisz to z głową...
  • Posty: 87
Ale Makarov był człowiekiem który raczej nie wyglądał na religijnego, nie był Islamskim ekstremistą, zależało mu tylko na tym by zostawić amerykanina przy zamordowanych setkach Rosjan by doszło do wojny, tacy ludzie raczej, nie kierują się pobudkami religijnymi.

Ale masz racje Qwercik naziści też nosili sztylety "Gott mis uns", choć Hitler głosił ideologie nacjonalizmu i rasizmu i niszczył praktycznie wszystkie wiary, ale wiesz Hitler, pochodził z domu katolickeigo jego rodzina była mozna powiedzieć aż do znudzenia katolicka, może dla tego.

A Makarov choć wykreowana i zmyślona postać to nie wygląda na osobę kierującą się religią i bogiem, a raczej własnymi pobódkami i biznesem oraz chęcią zemsty za Zakhajewa.
Życie jest jak papier toaletowy, podcierasz sobie nim ciągle du**, a tu patrzysz i już go nie masz...

Jeśli pomogłem bądź tak miły i wciśnij DZIĘKUJE!

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 18/03/2011 21:46 #6

  • Matiseq
  • Offline
  • Sierżant
  • Posty: 190
  • Punkty: 31
Pamiętajcie, że są wierzący i fanatycy. Islamscy terroryści też robią wszystko w imię Allaha.

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 18/03/2011 22:31 #7

  • Tango
  • Offline
  • Pułkownik
  • Ghostolog
  • Posty: 824
  • Punkty: 91
Bardzo ciekawy temat. Już kiedyś się zastanawiałem, co Makarov tam mówi, ale nigdy nie potrafiłem go zrozumieć.

W każdym bądź razie na pewno nie jest to "błąd" twórców. IW dodało ten smaczek specjalnie, żeby narobić jeszcze więcej szumu w związku z tą misją.
Faktycznie, Makarov szuka zemsty za Zakhajewa. Wydaję mi się, że właśnie z tego powodu "modli się" do Pana Boga. Jest przekonany, że walczy w dobrej sprawie- w związku z tym nie ma żadnych wyrzutów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sgt. Roach

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 18/03/2011 22:33 #8

  • Jankess.
  • Offline
  • Kapral
  • Jeśli piszesz, pisz to z głową...
  • Posty: 87
hehe.. Matiskq to wiemy dobrze, akurat Islam to religia ogólnie źle nastawiona na niewiernych, Akurat teraz dochodze do wniosku że Makarov mógł się nie kierować ani biznesem, ani religią a poprostu tak jak w grze chęcią zemsty za Zakhajewa. A te słowa, hmmm... naprawdę długo trzeba by się zastanawiać.

Tango ty też masz racje.. patrz tak bym nie pomyślał, albo długo bym myślał,

Tango jak ciekawy, to daj plusik proszę
Życie jest jak papier toaletowy, podcierasz sobie nim ciągle du**, a tu patrzysz i już go nie masz...

Jeśli pomogłem bądź tak miły i wciśnij DZIĘKUJE!
Ostatnio zmieniany: 18/03/2011 22:35 przez Jankess..

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 18/03/2011 23:06 #9

  • Gandi
  • Offline
  • Porucznik
  • Bez PituPitu...
  • Posty: 375
  • Punkty: 100
Tutaj się można tylko i wyłączne domyślać i wątpię aby twórcy tej gry specjalnie dali taki dialog aby zaciekawić gracza ;P.

Każdy bierze to inaczej ^^.










"I am the shadow and the smoke in your eyes
I am the ghost that hides in the night..."

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 30/03/2011 16:45 #10

To Shepherd! opisuję Makarova.

"Makarov prowadzi własną wojnę, w której nie ma żadnych zasad. Żadnych ograniczeń. Nie cofa się przed torturami, handlem żywym towarem lub ludobójstwem. Nie jest związany z żadnym krajem, nie wierzy w żadne ideały. Przelewa krew za pieniądze."

Nie wydaje mi się aby wierzył w Boga.
Ostatnio zmieniany: 30/03/2011 16:46 przez PvtWeaver.

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 30/03/2011 18:58 #11

  • bioshock
  • Offline
  • Generał brygady
  • History is building by a victours!
  • Posty: 1044
  • Punkty: 87
Ej to by było dziwne. Po co mścić się zabijając swojich rodaków i to tego jescze cywili, za śmierć Zakhaeva (też Ruska) za to że zabił go Brytyjczyk to jest bez sensu, Makarov poprostu chciał dalej rozwijać cele Imrana i poprostu to była część jego planu, zabić cywili i sprawić tak żeby rząd Rosji myślał że to Amerykanie, prawdopodobnie Makarov i Shehperd chcieli wojny i pewnie uknuli taki plan a przynętą w nim jest Joseph Allen, Makarov mówi "Za Zakhaeva" to chodzi mu o to że robi to dla jego ideii i chce kontynuować jego dzieło.


Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 30/03/2011 20:04 #12

  • Deagle
  • Offline
  • Generał brygady
  • Posty: 1031
  • Punkty: 95
@Bioshock,
:pinch: Uwaga: Spoiler!


Fabuła wg. IW może być bardziej ciekawa niż nam się zdaję ;]

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 02/04/2011 19:32 #13

  • michal11111
  • Offline
  • Szeregowy Pierwszej Klasy
  • Posty: 39
  • Punkty: 6
Czytałem kiedyś wypowiedzi Rosjan którzy twierdzili, że język rosyjski w CoD'dzie jest bardzo nienaturalny i zawiera sporo błędów, więc domyślam się, że twórcy gry i/lub autorzy dialogów nie władają tym językiem w stopniu perfekcyjnym. To może tłumaczyć wspomniane wyżej nieporozumienie. Ewentualnie można się domyślić, że spora część ścieżki dźwiękowej (poza głównymi dialogami ważnymi dla fabuły) była nagrana wcześniej/dograna później. Nie wydaje się, żeby West i Zampella byli doktorami rusycystyki więc jeśli mieli kilkadziesiąt ścieżek dźwiękowych dopasowanych do Makarova to pewnie po prostu wybrali część z nich nie wiedząc co konkretnie znaczą.
Stay low and watch your sectors !

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 02/04/2011 21:47 #14

  • Sgt. Roach
  • Offline
  • Sierżant pierwszej klasy
  • MW2 4-ever
  • Posty: 253
  • Punkty: 56
Deagle, może i się czepiam, ale tyle czasu minęło od premiery MW2, a ty spoilery robisz?

///DeTon: Nie ważne, ktoś kto jeszcze nie przeszedł zawsze może się natknąć przypadkowo na ten temat.
Spoilery mają zostać!



Ostatnio zmieniany: 03/04/2011 02:44 przez DeTon.

Odp: Analiza misji "No Russian": bład przy robieniu gry 05/04/2011 09:45 #15

  • BiggestGun
  • Offline
  • Szeregowy Pierwszej Klasy
  • Posty: 33
  • Punkty: 1
Tej kwestii nie mówi Makarov tylko gostek po jego lewej.
Fifty Tousand People Used To Life Here...Now It's a Ghost Town...I've never seen anything like that before /Cpt. Macmillan
Ostatnio zmieniany: 05/04/2011 09:45 przez BiggestGun.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Postman, J!g5aw, DeTon, qwercik
Wygenerowano w 1.09 sekundy

ActionGames.pl

  • [WIDEO] Poznaj "zabawki" z RAGE
  • Kolejne DLC do Red Dead Redemption
  • DICE: Wersja konsolowa Battlefield'a 3 nie będzie tak ładna, jak PC'towa
  • Patch z Direct 11 dla Crysis 2 już wkrótce
  • Troszkę informacji o Uncharted 3

Serwery ModernWar.pl

Nasze serwery

Na forum

Więcej postów »

Najwięcej podziękowań

Najwięcej Podziękowań
Grrrr 38
Deagle 37
Martum 32
qwercik 23
DeTon 19